article-1.jpg

با پا گذاشتن به سن و یا به علت های ارثی از سن سی سالگی به بعد مو ها شروع به ریزش می کنند که برای افراد بسیار ناخوشایند بوده و چهره زشتی به شخص می دهد. امروزه انواع روش های کاشت مو افزایش یافته و دیگر هیچ نگرانی برای ریزش مو ها مخصوصا برای آقایان نیست. کلینیک های تخصصی کاشت مو با بهترین روش های روز دنیا سعی بر این دارند که زیبایی دوباره را به شما برگردانند.

 

عوامل ریزش مو

اختلالات کم کاری یا پر کاری غده تیروئید می تواند تاثیر زیادی بر ریزش مو ها بگذارد. تغییرات هورمونی که اکثرا در خانم ها اتفاق می افتد برای آن ها نا خوشایند بوده و باعث ناراحتی و افسردگی می شود. گاهی اوقات به دلیل بی نظمی در کار ها اختلالی در برنامه غذایی ما پیش می آید که شاید به نظر نرسد اما آن هم تاثیر خودش را بر ریزش مو ها می گذارد. بیماری های پوستی نیز می توانند ریشه مو ها را ضعیف کنند. از نشانه های ریزش موی ارثی آن است که بعد از گذراندن سن های 30 و 40 سالگی مو ها شروع به ریزش کرده و باعث کچلی میشود. شوره های شدید سر نیز بی تاثیر نیستند. اگر پوست سر شما به کراتینه کردن مو نیز حساس باشد باعث ریزش شدید می شود.


انواع روش های کاشت مو

از بهترین روش های کاشت مو میتوان به روش های کاشت مو FUT و FIT اشاره کرد و بطور کلی میتوان گفت دیگر روش های کاشت مو زیر مجموعه های این دو روش می باشند. این درست است که شما باید روش دلخواه کاشت موی خود را انتخاب کنید اما باید توجه داشته باشید که ممکن است آن روش حساسیت یا خطری برای شما داشته باشد پس بهتر است در انتخاب روش کاشت مو مشاوره ای با دکتر متخصص خود داشته باشید و از راهنمایی های او استفاده کنید. در روش کاشت FUT کاشت مو با استفاده از جراحی انجام می شود. این روش پیوند دادن موهای پشت سر به جلو می باشد که با استفاده از بیهوشی انجام می شود. اگر تصمیم بر استفاده از این نوع کاشت مو را دارید باید گفت که جای برش تیغ و بخیه تا ابد بر روی پوست سر شما باقی می ماند. در روش FIT بیهوشی وجود ندارد. این روش کاشت مو همراه با خونریزی کم و اثری از جای زخم و بخیه از خود جا نمی گذارد. اما به همراه این همه مزیت باید گفت که هزینه این روش کاشت مو بسیار زیاد بوده. یکی دیگر از روش های کاشت مو SUT می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می شود و هیچگونه عمل جراحی و زخم و خون ریزی ندارد.

کدام روش کاشت مو برای چه افرادی مناسب است

اگر قصد ندارید تمامی موهای خود را کوتاه کنید می توانید از روش  FUT استفاده کنید. برای قسمت های ابرو، ریش و تمام قسمت هایی که موهای کمتری نیاز دارد بهتر است روش FIT امتحان کنید. اما به هر حال بهتر است قبل از انجام کاشت مو با پزشک متخصص خود مشورت کرده و بهترین راه حل را انتخاب نمایید. روش SUT دارای خط رویش صاف و منظم است و توانایی کاشت چهارده هزار تار مو در یک جلسه را دارد.

 

کارهایی که باید قبل از کاشت مو انجام داد

تصمیم محکم و مصمم اولین کار است و اینکه باید این کار را به دست پزشک متخصص انجام داد زیرا که اگر به دست افراد ناشی و به طور نامناسب انجام شود باعث ریزش مجدد می شود. بعد از پزشک و کلینیک مناسب خود و مشاوره گرفتن از پزشک او بعد از معاینه کردن ابتدا علت ریزش مو ها را به شما گفته و راه حل آن را که در اکثر موارد کاشت مو می باشد را توصیه می کند. باید توجه داشت که کاشت مو برای افراد زیر 23 سال انجام نمی شود. تحقیق در مورد پزشک و تیم پزشکی مورد نظر از مهم ترین کار های قبل از کاشت مو انجام می شود. با وجود اینکه کاشت مو باعث زیبایی و جذابیت شما می شود باید توجه داشت که آیا اصلا به کاشت مو احتیاج دارید یا نه سپس به سراغ کار های جراحی و کاشت باشید.


قیمت روش های کاشت مو

قیمت کاشت مو به روش های آن بستگی دارد. دکتر و کلینیک تخصصی نیز تاثیر بسیاری در قیمت آن دارد. انتخاب روش های درست و مخصوص موی خود باعث جلوگیری از ریزش دوباره مو ها می شود و دیگر نیازی به کاشت دوباره نیست. مقدار زمانی که صرف جراحی می شود، مواد و لوازمی که استفاده می شود، تعداد دستیاران پزشک و... قیمت روش های کاشت مو را تعیین می کنند.

مدت زمان برگشت به زندگی عادی بعد از کاشت مو

هر کدام از روش های کاشت مو زمان مختص به خود را دارد که باید تحت نظر پزشک باشد. برای بعضی روش هایی که نیاز به جراحی نیست با توجه به نظر خود بیمار باید استراحت داشته و حمام ها و شامپو ها باید تحت نظر پزشک متخصص باشد تا مشکلی برای مو های کاشته شده پیش نیاید. عمل های جراحی کاشت مو نیز پس از به هوش آمدن بیمار پزشک متخصص تشخیص می دهد. کاشت مو به هر روشی که باشد باید تحت نظر پزشک معالج بود تا از کاشت مو مطمئن شده و به روال قبل زندگی برگشت. دوره نقاهت در روش کاشت SUT به دلیل تجاهم کم و اقتصادی بودن آن کوتاه بوده.

در آخر باید گفت که طبق تحقیقات و تجربه های پزشکان از بهترین روش های کاشت مو باید به روش SUT اشاره کرد. این روش از نظر راحتی اجرا بسیار عالی است و هیچ عوارضی ندارد. همین که این روش کاشت مو اثری از خود بجا نمی گذارد آن را از دیگر روش های کاشت مو منحصر کرده است. قیمت روش SUT از دیگر روش های قدیمی کمتر و با اجرای ساده تر و آسان تر انجام می شود. بالاخره از هر چه که بگوییم این روش بهترین ها را خاص خود دارد. بهترین پزشک های متخصص و کلینیک های تخصصی اروپا و آمریکا از این روش استفاده می کنند و خیلی وقت است که دیگر روش های قدیمی را کنار گذاشته اند و روی به تکنولوژی آورده اند. متخصصان مجرب و عالی در کشور وجود دارند که شما با خیال راحت می توانید به آن ها اعتماد کنید و مو ها و زیبایی های خود را با خیال راحت به آن ها بسپارید.