article-3.jpg

اقدامات قبل از کاشت مو شما را قادر می سازد که بهترین روش را برای کاشت مو انتخاب کنید. تیم پزشکی که برای این منظور انتخاب خواهید کرد نقش بسیار موثری برای دستیابی به نتایج دلخواه دارد. زمانی که هزینه های بسیاری برای کاشت مو به شما پیشنهاد می شود نسبت به این گونه جراحی ها مشکوک باشید.


اقدامات قبل از کاشت مو

ده کاری که باید پیش از کاشت مو انجام داد:
در این مقاله سعی داریم به طور کلی اقدامات قبل از کاشت مو را بررسی کنیم؛ و اطلاعات مفیدی را در این راستا ارائه دهیم. برای کاشت مو ابتدا ضروری است اقداماتی صورت گیرد این اقدامات مشخص می کند که آیا فرد مربوطه نیاز دارد که کاشت مو انجام شود و یا نه و البته پزشک مربوطه در طی ارزیابی های انجام شده مشخص می کند که ریزش مو چه دلایلی داشته است با این بررسی به راحتی مشخص می شود که کاشت مو در چه شرایطی باید انجام شود. اقدامات قبل از کاشت مو شما را یاری می دهد که بتوانید به را نتایج مطلوب در این فرایند دست یابید. زمانی که دلایل ریزش مو مشخص شود پزشک مربوطه می تواند با در نظر گرفتن نکات ویژه اقدامات خاصی را انجام دهد و سبب دستیابی به گزینه های مطلوب و دلخواه گردد. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد باید توسط پزشک مربوطه قبل از انجام هر گونه اقدامی انجام شود. ‌


ضرورت کاشت مو و دلیل ریزش آن

اقدامات قبل از کاشت مو شما را یاری می کند تا بتوانید تصمیم خوبی در این مسیر بگیرید و به نتایج دلخواه دست یابید. اقدامات مختلفی موجود است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. بررسی ضرورت کاشت مو از اصلی ترین اقدامات قبل از این فرایند است. پزشک مربوطه به راحتی می تواند با ارزیابی های لازم تشخیص دهد که آیا ضرورتی بر کاشت مو است یانه؟ اقدامات قبل از کاشت مو هم توسط پزشک مربوطه و هم فرد انجام می گیرد و در اثر اینگونه ارزیابی ها است که نتایج دلخواه به دست می آید. ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بیشتر به دلیل ارثی بودن و یا بیماری های روحی رخ می دهد. در نظر داشته باشید که استرس قاتل اصلی موهای شما است پس اگر از ریزش مو رنج می برید سعی کنید استرس را از خود دور نگه دارید.

بررسی سن فرد و جایگزین های دیگر برای کاشت مو

از اصلی ترین اقدامات قبل از کاشت مو می توان به بررسی سن فرد و روش های جایگزین اساره کرد. معمولا برای افراد زیر ۲۳ سال روش های کاشت مو توصیه نمی شود. در افراد بالای ۲۳ سال نیز ممکن است بعد از عمل کاشت مو در سایر بخش های سر، ریزش مو تشدید یابد به همین دلیل پزشک مربوطه باید همه اقدامات لازم برای جلوگیری از این فرایند انجام دهد. علاوه بر کاشت مو روش های جایگزین دیگری نیز مانند:
- ترمیم مو به روش HRT
- استفاده از پکیج تقویتی PRP
- مزوتراپی
- ویتامین درمانی
- لیزرتراپی

در دسترس است که پزشک مربوطه به راحتی می تواند مناسب و مطلوب بودن آنها را تشخیص دهد. البته برخی از افراد به طور خودسر سعی دارند برخی از داروهای شیمیایی و یا گیاهی را برای این منظور مصرف کنند در نظر داشته باشید هرگونه اقدامی که زیر نظر پزشک برای درمان ریزش مو انجام شود ممکن است میزان آن را تشدید دهد. 


تحقیق در مورد هزینه ی کاشت مو و البته تیم پزشکی مربوطه

از مهمترین اقدامات قبل از کاشت مو می توان به انجام بررسی های لازم در مورد هزینه آن اشاره کرد. معمولا بسیاری از افراد به دنبال هزینه های کم برای کاشت مو طبیعی هستند ولی باید در نظر داشته باشید زمانی که اولویت شما برای کاشت مو، هزینه آن است و زمانی که هزینه های کمتری به شما پیشنهاد می شود، خوشحال می شوید به عوارض آن نیز فکر کنید. تجهیزات مختلفی برای کاشت مو به کار می رود زمانی که یک مرکز از تجهیزات گرانقدر و تیم پزشکی خرفه ای برای کاشت مو بهره مند می شود شکی نیست که هزینه ها ارزان نخواهد بود ولی شما می توانید به راحتی از نتایج به دست آمده مطمئن باشید. 

هزینه های ارزانی که از شما درخواست می شود توسط برهی از کلینیک ها می تواند نه تنها نتایج دلخواه را به دنبال نداشته باشد بلکه سبب عوارض جدی در فرد باشد. به همین دلیل قبل از انتخاب تیم پزشکی لازم برای این اقدام سعی کنید آشنایی کافی داشته و اطلاعات مفید را کسب کنید. معمولا اگر افرادی از خدمات ارائه شده توسط تیم پزشکی رضایت داشته باشند می تواند آن را در اولویت انتخاب خود قرار دهید.

دقت در انتخاب روش و آگاهی از عوارض بعدی آن

روش های مختلفی برای کاشت مو در دسترس است که برخی از آنها به طور جدی دارای عوارض های شدید است، به همین دلیل از دیگر اقدامات قبل از کاشت مو آن است که روش های گوناگون در این زمینه را سعی کنید بشناسید و متناسب با شرایط موجود بهترین انتخاب را داشته باشید برخی از روش هایی که برای کاشت مو به کار می رود به طور صد در صد نتایج دلخواه را به وجود می آورد و هیچ گونه ریسک و یا عوارض جدی ندارد ولی برخی از آنها به طور جدی می تواند برای سلامت شما زیان آور باشد. آشنایی کامل در مورد روش های موجود شما را یاری می کند که انتخاب مناسبی داشته باشید.

آگاهی از مدت زمان درمان کسب مو و میزان موفقیت کسب شده در این روش

از دیگر اقدامات قبل از کاشت مو  می توان به کسب اطلاعات در مورد مدت زمان درمان و البته میزان موفقیت موجود در آن اشاره کرد. در گذشته بعد از کاشت مو فرد باید به ندرت چند روزی استراحت می کرد تا نتایج مطلوب تری از این روش به دست آید ولی امروزه با توجه به تکنیک های فوق العاده ای که در کاشت مو موجود است فرد می تواند بلافاصله یک روز بعد از اقدامات انجام شده به کارهای روزمره خود بدون هیچ گونه مشکلی ادامه دهد و این امر از مزیت های روش های نوین می باشد. حتما سعی کنید قبل از انجام هرگونه فرایندی از پزشک خود اطلاعاتی در مورد میزان موفقیت این روش کسب کنید. در این صورت می توانید به طور قابل ملاحظه ای استرس موجود را از بین ببرید. با اقدامات قبل از کاشت مو به نتایج دلخواه دست یابید.