article-2.jpg

قیمت کاشت مو بستگی بسیار زیادی به کیفیت کار دارد. همچنین میزان طاسی سر روی قیمت تمام شده این عمل تاثیر بسیار زیادی دارد. کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود. کاشت مو را باید یکی از درمان های زیبایی دانست که این روزها دارای متقاضیان زیادی در همه جای دنیا می باشد. به دلیل پیشرفت های و فناوری های جدید در این زمینه کاشت مو این روزها به طبیعی ترین شکل ممکن انجام می شود. در کشور ما کلینیک های مختلفی جهت کاشت مو وجود دارد. قیمت کاشت مو مانند عمل های دیگری که برای زیبایی انجام می شود، بالا است. به دلیل اینکه هزینه عمل کاشت مو در ایران متعادل می باشد، متقاضیان این عمل در کشورمان زیاد هستند.


کاشت مو 

از جمله روش هایی که برای درمان زیبایی به کار می رود، کاشت مو است. این کار را می توان جدا از مسائل درمانی و بالینی به عنوان یک هنر تلقی کرد. در واقع شکل قرار کگرفتن موها روی سر به دست جراح طراحی می شود. لازم است برای تراکم، زاویه کاشت مو و دیگر موارد تمامی کارها با نهایت دقت و ظرافت انجام شوند. در چند سال اخیر به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه کاشت مو صورت گرفته است و همچنین با وجود فناوری های نوین کاشت مو کیفیت کاشت مو تا میزان بسسار بالایی بهبود پیدا کرده است. از این رو در سال های اخیر در کشور ما متقاضیان کاشت مو به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده اند. یکی از دلایل عمده دیگری که سبب شده به تعداد متقاضیان کاشت مو در ایران اضافه شود، هزینه متعادل کاشت مو در ایران می باشد. کلینیک های مختلفی وجود دارند که کاشت مو را با قیمت های مختلفی انجام می دهند. در این مقاله به بررسی کاشت مو و هزینه های آن می پردازیم.

قیمت کاشت مو در جهان چقدر است؟

در مورد کاشت مو باید گفت که این عمل از جمله عمل های خیلی گران در جهان به شمار می آید. در کشورهای اروپایی و آمریکایی این هزینه حدود ۴ هزار تا ۳۵ هزار دلار می باشد. در ترکیه این هزینه کاشت مو حدود ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. لذا کشور ترکیه را باید مهد کاشت موی اروپا نامید. حداکثر قیمت کاشت مو در ایران تقریبا ۱۰۰۰ دلار می باشد. این قیمت در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا یک قیمت اقتصادی است. از نظر قیمت کاشت مو و نه کیفیت تنها کشوری که با ایران در رقابت می باشد، کشور هند است.

کیفیت کاشت مو

کیفیت کاشت مو از اصلی ترین فاکتورهایی است که روی هزینه کاشت مو طبیعی تاثیر می گذارد. در این زمینه لازم است که بدانید نمی توان گفت که تمامی فولیکول های بانک مو دائمی خواهند بود. برای کاشت مو معمولا پشت سر را به عنوان بانک مو در نظر می گیرند، چون پشت سر فولیکول های مقاوم تری نسبت به ریزش مو دارد. فولیکول هایی که در ناحیه طاس قرار دارند بیشتر دچار ریزش خواهند شد. بنابراین در این زمینه انتخاب فولیکول مناسب، ابزارهایی که برای آن استفاده می شود و آماده سازی آنها از جمله موارد بسیار مهمی هستند که روی قیمت کاشت مو تاثیر می گذارد.

 

تعداد گرافت های مو

از بخش های مهم برای کاشت مو می توان به ایجاد کردن خط رویش طبیعی اشاره کرد. خط رویش را باید به عنوان مرزی دانست که میان بخش های خالی از مو و پر آن قرار می گیرد. در صورتی که خط رویش عروسکی و غیر طبیعی باشد، خیلی واضح می شود که فرد مو کاشته است. پس بهتر است افراد برای کشت مو به کلینیکی مراجعه کنند که ایجاد خط رویش را در طبیعی ترین حالت ممکن انجام دهد. از دیگر موارد مهمی که روی قیمت کاشت مو تاثیر می گذارد، تعداد گرافت ها است. قیمت کاشت مو بستگی به میزان طاسی و تراکم هدف در قسمت گیرنده خواهد داشت.

روش های کاشت مو

در روش FUT هزینه کاشت مو در مقایسه با دیگر روش های کاشت پایین تر می باشد. چون در این روش برداشت فولیکول های مو با سرعت بالایی انجام می شود و برداشت یک جا است، بنابراین مدت زمان کاشت مو کوتاه تر می شود. کوتاه بودن زمان کاشت مو منجر به کم کردن قیمت کاشت مو می شود. روش FIT به پلیل اینکه برداشت فولیکول ها را با حساسیت زیاد و به صورت تکی از بانک مو انجام می دهند، لذا به مدت زمان بیشتری برای این کار نیاز خواهد بود و قیمت کاشت مو در این روش نسبت به روش FUT بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از روش هایی که برای کاشت مو می توان به کار برد،  روش SUT است. در حال حاضر این روش را باید از جدید ترین روش های کاشت مو در ایران محسوب کرد. در این روش برداشت مو را به کمک دستگاه اتوماتیک انجام می دهند و چند دستگاه دارای سرعت عمل خیلی بیشتری در مقایسه با دست انسان برای برداشت فولیکول خواهد داشت، پس قیمت کاشت مو با روش  SUT در مقایسه با روش های دیگر بسیار کمتر خواهد بود.

در صورتی که در روش FIT به تعداد گرافت های مو بیشتر از 2500 گرافت نیاز باشد، این عمل با دو روز تکمیل می شود. در نتیجه افزایش روزها موجب افزایش قیمت کاشت مو خواهد شد. هر مدام از روش های کاشت مو دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند که شما برای انتخاب روش مناسب می توانید به مطالعه مقاله های مختلف در این زمینه بپردازید.

قیمت کاشت مو به روش MFIT

از دیگر روش های کاشت مو می توان به روش کاشت مو  MFIT اشاره کرد. این روش را باید جدید ترین روش کاشت مو در جهان عنوان کرد. اخیرا در کشور ایران نیز متقاضیان زیادی برای کاشت مو با روش MFIT پیدا شده است. در این روش کاملا از سبک و روش کاشت موی FIT استفاده می شود. تنها فرق آن این است که در مرحله برداشت گرافت های مو ظرافت و دقت بیشتری به کار می رود. دقت و ظرافت بالا موجب می شود که در مقایسه با روش FIT فرد درد و خونریزی کمتری را احساس کند. به علاوه در این روش عوارضی که ناشی از کاشت مو هستند به میزان زیادی کاهش پیدا کنند. این روش نیاز به دوره درمان و ریکاوری کمتری داشته و برای روش نوین MFIT کاشت موی سر را بدون تراشیدن انجام می دهند.