repair-4.png


پیوند مو یکی از پرطرفدارترین روش های درمان طاسی است و امروزه متخصصین با بهره مندی از روش های مختلف به کاشت مو می پردازند. از جمله روش های مختلف این عمل جراحی می توان به روش fit و fut اشاره نمود که هر یک با داشتن مزیت ها و معایبی با سلیقه و پسند بیمار و متخصص انتخاب و انجام می شود. با وجود اینکه کاشت مو عوارضی به دنبال ندارد اما باید نکات بسیاری را برای تسریع روند بهبود رعایت نمود. هزینه کاشت مو با توجه به عوامل بسیاری محاسبه و مشخص می گردد.

پیوند مو
کاشت مو یا همان پیوند مو در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش های درمان طاسی می باشد که در آقایان این موضوع یک معضل بسیار بزرگ و اذیت کننده ای به شمار می آید که در مقایسه با خانم ها بیشتر به این مشکل دچار می شوند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری امروزه روش ها و ایده های بسیار مناسبی برای زیبایی ظاهر ارائه شده است که کاشت مو از جمله این موارد می باشد. تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته انتخاب و اجرای روش پیوند مو است و افراد می توانند با استفاده از این روش بخش های مختلفی از بدن خود از جمله ریش، سبیل، ابرو و به خصوص موهای سر را به صورت طبیعی بکارند و دوباره به زیبایی ظاهری بسیار جذابی دست یابند. توجه داشته باشید که عمل جراحی پیوند مو یک عمل سرپایی است و در طی جلسات به دست بهترین و مجرب ترین متخصصان و پزشکان زیبایی پوست و مو انجام می شود. شما می توانید با انتخاب قابل اعتماد ترین کلینیک زیبایی برای کاشت مو سر و هر بخشی از بدن خود اقدام کنید.


انواع روش های کاشت مو
در روش پیوند مو پزشک متخصص با برداشت ریشه های موی سالم شخص و پیوند آنها در نقاط مدنظر این عمل جراحی را اجرا می کند. توجه داشته باشید که پیاز موهای موجود در بخش های مختلف از سر نسبت به عللی چون هورمون و ارثی واکنش یکسان نشان نخواهند داد. همانطور که قابل مشاهده است ریزش موهای جلو و وسط سر در مقایسه با موهای موجود در پشت سر بسیار زیاد می باشد و این موضوع به حساس و ضعیف بودن ریشه و پیاز موهای جلو سر اشاره دارد. از این رو در پیوند مو از پیاز موهای پشت سر برای جایگزین کردن موهای از دست رفته در بخش جلویی استفاده می شود. در حال حاضر کاشت مو در سراسر جهان به چندین روش مختلف انجام شده و با توجه به درخواست بیمار و یا صلاحیت فرد بهترین روش انتخاب و کاشت مو اجرا می شود. از جمله انواع روش های پیوند مو می توان به موارد زیر اشاره نمود:
روش کاشت مو PRP
کاشت مو hrt
کاشت مو sut
کاشت مو به روش fit
کاشت مو fut


نکات قبل از پیوند مو
پیوند مو در سال های اخیر به صورت قابل توجهی در سطح کشور انجام می شود. با وجود اینکه این روش بسیار ساده و بی خطر می باشد اما بایستی به صورت کامل تمامی نکات قبل و بعد از جراحی رعایت شود. با توجه به این مورد که حساسیت این عمل جراحی بسیار بالا می باشد از این جهت به طور تیمی باید جراحی انجام گردد. نخستین گام در کاشت و پیوند مو انتخاب جراح مجرب و حرفه ای در این زمینه می باشد تا بتوان در این پروسه به نتیجه ای مثبت و رضایت بخش دست یافت. امروزه دو روش fit و fut از پرطرفدارترین روش های کاشت مو است و بهتر است قبل از انتخاب یکی از این دو روش اطلاعاتی در خصوص نحوه اجرا، مزیت ها و معایب هر دو روش و همچنین هزینه جراحی به دست آورید.


چه نوع موهایی برای پیوند مو استفاده میشود؟
در پیوند مو ابتدا موهای خود بیمار از پشت سر و یا ناحیه دیگر مدنظر متخصص برداشته و با استفاده از میکروسکوپ، فولیکول ها به صورت تک تک جدا و در ناحیه مد نظر پیوند زده می شود که با برش زدن یک میلیمتر سطح سر این عمل اجرا می شود. از جمله حسن کاشت موی طبیعی، واکنش نشان ندادن بدن به این موهای پیوند زده می باشد. همچنین با توجه به اینکه عضو پیوندی از شخص بیمار استفاده می شود از این جهت نیازی به مراقبت های درمانی وجود ندارد. شما می توانید با انتخاب متخصص با تجربه بدون نگرانی می توانید این پروسه را طی کنید. البته در نظر داشته باشید که پس از کاشت مو، حدود 4 ماه بعد شروع به ریزش خواهد کرد که جای نگرانی نبوده و این امر عادی می باشد و پس از آن مجددا موهای موضع رشد خواهند کرد.


بهترین روش پیوند مو
همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم کاشت مو به انواع روش های مختلف اجرا می شود که در این میان سوالاتی نظیر بهترین روش کاشت مو کدام است؟ مواجه می باشیم که در پاسخ به این سوال نمی توان گزینه ای را برای شما توصیه کرد. چرا که هر یک از روش های پیوند مو با داشتن مزیت ها و معایبی با توجه به نوع و ریشه های موی فرد انتخاب می شود. شاید شما با کمی جستجو در وب سایت های مربوط به این نتیجه برسید که کاشت مو به روش fue بهترین روش در جهان می باشد؛ اما آیا واقعا این روش برای کاشت مو سر شما مناسب خواهد بود؟ آیا شرایط برای اجرای این روش مهیا می باشد؟ این بار با جستجوی دوباره تصمیم خواهید گرفت روش کاشت مو fit را در اولویت انتخاب خود قرار دهید که باز هم سوالات قبلی ذهن شما را درگیر خواهد کرد که آیا روش های دیگر بهتر است یا این روش؟

از این جهت در راستای راهنمای شما دوستان در داشتن انتخابی درست کاشت مو می توانید به کلینیک های زیبایی مراجعه داشته و با مشورت با متخصصین بهترین گزینه را انتخاب کنید که در دنیای امروزی دو روش کاشت مو fit و fut پرانتخاب ترین گزینه ها به شمار می روند.


مقایسه روش fit و fue
در این بخش می خواهیم دو روش کاشت مو fit و fue را با یکدیگر مقایسه کنیم که می توان گفت تفاوت بین این دو روش به برداشت فولیکول ها برمی گردد. در روش fut با استفاده از تکنیک نواری استفاده می کنند که در آن نواری از پوست مو که حاوی فولیکول های مو می باشد پیوند انجام می شود در حالی که در روش fue پیوند تک تک فولیکول های مو صورت می پذیرد. این دو روش کاشت مو با هم تقابلی نداشته و به گونه ای می توان گفت روش دوم زیر مجموعه اول می باشد. پزشک متخصص می تواند با پرسیدن نظرات شما در بین انتخاب این دو روش بهترین و مناسب ترین روش را برای درمان ریزش مو شما اجرا کند. روش دوم کاشت مو زیر نظر پزشک متخصص در یک روز قابل انجام می باشد که قبل از عمل جراحی بایستی بیمار مصرف هرگونه دخانیات و دارویی را قطع کند و پوست مو را ماساژ دهد در این روش قسمتی از موهایی که نقش اهدا کننده را دارد توسط پزشک کوتاه می شود تا دسترسی آسانتر گردد.


مزایای کاشت و پیوند مو به روش fut
کاشت مو به روش fut از دیگر روش های پرانتخاب است و بسیاری از متخصصان این روش را برای بیمارانی که قصد کاشت مو را دارند، انتخاب می کنند که این روش نیز در نوبت خود مزیت ها و معایبی را به دنبال دارد که در ادامه به برخی از مزیت های این روش کاشت مو اشاره خواهیم کرد:

هزینه اجرای این روش در مقایسه با دیگر روش ها ارزانتر می باشد
سرعت برداشت و کاشت در این روش بسیار بالاتر است و گرفت ها کمتر با خشکی روبرو می شوند.
در روش fut کیفیت واحدهای فولیکولی بالاتر می باشد
جهت برداشت نواری می توان موهای پشت سر را کوتاه نکرد
این روش پیوند مو در یک روز قابل اجرا می باشد
آسیب بسیار پایینی به گرافت ها وارد می شود
واحدهای فولیکولی توسط میکروسکوپ قابل تشخیص و جداسازی می باشد.


مزایای روش کاشت مو به روش fit
کاشت مو به روش fit برای اولین بار در کشورمان به دست بهترین متخصصان پیوند مو با موفقیت اجرا شد. در این روش پیوند مو از تیغ جراحی استفاده نشده و با ابزار ظریف در شرایط کاملا استریل کاشت مو انجام می شود. در این بخش می خواهیم در خصوص مزیت های روش کاشت مو fit صحبت کنیم که افراد با انتخاب این روش می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

محل برداشت جهت پیوند مو در پشت سر غیر قابل رویت
امکان تکرار جلسات کاشت مو به فواصل 6 ماهه حتی تا 4 بار جهت تکمیل پوشش ناحیه طاس یا پر پشت تر کردن ناحیه
 ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی
پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی
فراهم نمودن درصد رشد مو 90% تا 100% موهای کاشته شده
ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر نسبت به سایر روش های کاشت مو مشابه
امکان استفاده از موهای بدن (سینه و کتف) جهت پیوند مو به سر در صورت نیاز
کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه
عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از جلسه کاشت مو
 عدم نیاز به دوران نقاهت پس از پیوند مو به دلیل سرپایی بودن


دوران بهبودی کاشت مو
افرادی که قصد پیوند مو را دارند باید فرآیند بهبودی آن را بسیار جدی گرفته و تمامی دستورات و نکات مربوط به گام به گام را رعایت کنند و انجام دهند. در صورت کوتاهی در دوران بهبودی کاشت مو می توانند عوارض مختلفی را تجربه کنند که زنده نماندن موی پیوند شده در محل جدید از جمله این عوارض ها می باشد. بهبودی کاشت مو به روش fue سریعتر از روش کاشت مو fut می باشد چرا که روش اول کمتر تهاجمی است و در روش اول تمایل به بهبودی بسیار سریعتر بوده و بیماران در اکثر موارد هیچ گونه دردی را حس نخواهند کرد و در برخی مواقع بیمار همان روز پس از جراحی می توانند به خانه برگردند. با این حال بایستی در روزهای اول انتظار درد و یا حساسیت در ناحیه کاشت مو را داشته باشید. همچنین ممکن است در بخش اهدا شده و یا پیوند احساس خارش کنید که این نشان از بهبودی عمل جراحی موضع می باشد. شما می توانید برای تسریع روند بهبودی نکات زیر را رعایت کنید:

در دوره نقاهت از تحریک پوست سر، کشیدن موها و تمیز کردن خودداری کنید
با سر و گردن بالا بخوابید و از داشتن فعالیت هایی که درمان التهاب مو را مختل می سازد دوری کنید
از کشیدن سیگار در دوران بهبودی خودداری نمایید
حداقل 3 ماه بعد از جراحی از تابش نور خورشید بر سر خود اجتناب کنید.

هزینه عمل کاشت مو
هزینه عمل کاشت مو از جمله موضوعاتی می باشد که بیماران بایستی قبل از انجام این جراحی باید اطلاعاتی دقیق در این خصوص به دست آورند. با توجه به اینکه تعداد زیادی از تکنسین ها و پرستاران برای رسیدن به نتیجه مطلوب بر سر یک فرد کار می کنند می توان گفت هزینه عمل کاشت مو ارزان محاسبه نخواهد شد. همچنین بهره مندی از تجهیزات و دستگاه های مدرن و به روز تاثیر مستقیم در محاسبه هزینه و قیمت عمل جراحی کاشت مو خواهد داشت.

بررسی های نیاز به کاشت مو قبل از عمل
مسئله ای که قبل از جراحی کاشت مو مورد بررسی پزشک متخصص واقع می شود این است که آیا شما واقعا به پیوند مو نیاز دارید؟ در افرادی که هنوز ریزش مو شدید نشده و یا سن و سال آنها مناسب است، از روش های مختلفی مانند مزوتراپی استفاده می شود، در حالی که برای درمان طاسی موی سر افراد روش کاشت مو تجویز می شود.

بررسی دلایل ریزش مو
در نظر گرفتن سن بیمار
 جایگزین های کاشت مو
 تحقیق در خصوص هزینه کاشت مو
تحقیق در مورد میزان مهارت تیم درمانی و پزشکی
 دقت در انتخاب روش کاشت مو
 آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو
 آگاهی از اینکه پس از چند وقتی از عمل می توان به سرکار برگشت
درصد موفقیت کاشت مو چقدر است


خطرات و نکات ایمنی
توجه داشته باشید که این روش جراحی با وجود اینکه خطرات و عوارض بسیار پایینی دارد اما عاری از خطرات نبوده و می تواند مشکلات و معایبی را به دنبال داشته باشد:

    ریزش موی موقت
    زخم در ناحیه اهدا کننده
    عفونت
    خونریزی
    کیست های کوچک در محل اهدا کننده
    بی حسی در ناحیه هد کننده و اطراف موهای پیوند شده

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید